Åland 2009 - Natwest Island Games XIII

Home   >   Medals   >   Medal Winners
printer Printable version

Medal Winners

View Full Medal Table
Viewing 124 Medal Winners (Page 1 of 3)
   Athletics    All    All
SportEventCompetitorIslandMedal
Athletics 1,500m Men Lee Merrien Guernsey Gold Gold
Athletics 1,500m Men Joseph Wade Isle of Wight Silver Silver
Athletics 1,500m Men Lee Garland Guernsey Bronze Bronze
Athletics 1,500m Women Eilidh C Mackenzie Western Isles Gold Gold
Athletics 1,500m Women Rachael Franklin Isle of Man Silver Silver
Athletics 1,500m Women Felicity Johnson - Deeley Jersey Bronze Bronze
Athletics 10,000m Men Janne Holmén Åland Gold Gold
Athletics 10,000m Men Stephen Dawes Guernsey Silver Silver
Athletics 10,000m Men Daniel Halksworth Jersey Bronze Bronze
Athletics 10,000m Women Louise Perrio Guernsey Gold Gold
Athletics 10,000m Women Súsanna Skylv Sørensen Faroe Islands Silver Silver
Athletics 10,000m Women Alison Mary Campbell Western Isles Bronze Bronze
Athletics 100m Hurdles Women Kylie Robilliard Guernsey Gold Gold
Athletics 100m Hurdles Women Julia Källgren Åland Silver Silver
Athletics 100m Hurdles Women Angela Lopez Menorca Bronze Bronze
Athletics 100m Men Wallace Little Cayman Islands Gold Gold
Athletics 100m Men Mats Boman Åland Silver Silver
Athletics 100m Men Steven Reid Cayman Islands Bronze Bronze
Athletics 100m Women Hanna Wiss Åland Gold Gold
Athletics 100m Women Kylie Robilliard Guernsey Silver Silver
Athletics 100m Women Faith Norster Isle of Wight Bronze Bronze
Athletics 110m Hurdles Men Glenn Etherington Guernsey Gold Gold
Athletics 110m Hurdles Men Peter Irving Jersey Silver Silver
Athletics 110m Hurdles Men Madis Kallas Saaremaa Bronze Bronze
Athletics 200m Men Robert Ibeh Cayman Islands Gold Gold
Athletics 200m Men Jeneko Lottimore Place Bermuda Silver Silver
Athletics 200m Men Mats Boman Åland Bronze Bronze
Athletics 200m Women Gemma Dawkins Jersey Gold Gold
Athletics 200m Women Harriet Pryke Isle of Man Silver Silver
Athletics 200m Women Mags MacRae Orkney Bronze Bronze
Athletics 3000m SteepleChase Men Thomas Wade Isle of Wight Gold Gold
Athletics 3000m SteepleChase Men Lee Garland Guernsey Silver Silver
Athletics 3000m SteepleChase Men Darren Gray Isle of Man Bronze Bronze
Athletics 4 x 100m Relay Men Cayman Islands Cayman Islands Gold Gold
Athletics 4 x 100m Relay Men Isle of Man Isle of Man Silver Silver
Athletics 4 x 100m Relay Men Isle of Wight Isle of Wight Bronze Bronze
Athletics 4 x 100m Relay Women Isle of Man Isle of Man Gold Gold
Athletics 4 x 100m Relay Women Jersey Jersey Silver Silver
Athletics 4 x 100m Relay Women Isle of Wight Isle of Wight Bronze Bronze
Athletics 4 x 400m Relay Men Guernsey Guernsey Gold Gold
Athletics 4 x 400m Relay Men Isle of Man Isle of Man Silver Silver
Athletics 4 x 400m Relay Men Gibraltar Gibraltar Bronze Bronze
Athletics 4 x 400m Relay Women Jersey Jersey Gold Gold
Athletics 4 x 400m Relay Women Isle of Man Isle of Man Silver Silver
Athletics 4 x 400m Relay Women Shetland Islands Shetland Islands Bronze Bronze
Athletics 400m Hurdles Men Junior Hines Cayman Islands Gold Gold
Athletics 400m Hurdles Men Peter Irving Jersey Silver Silver
Athletics 400m Hurdles Men Mihalis Seitis Rhodes Bronze Bronze
Athletics 400m Hurdles Women Sophie Twinam Jersey Gold Gold
Athletics 400m Hurdles Women Angela Lopez Menorca Silver Silver
< Previous Next >